вторник, 29 сентября 2015 г.

Люблінська унія

Завдання :
Прочитати параграф 2, виписати і вивчити :
-- Люблінська унія ( поняття, дата, хто уклав, передумови, причини,
                              мета, умови, позитивні та негативні наслідки )
-- поняття – унія, республіка, федеративна держава, «шляхетська
                    демократія»
-- знати назви та розташування воєводств на укр. землях
-- Третій Литовський статут ( дата, зміст, наслідки )

-- усно на питання, пит. 10, 11 . пит. 12 письмово



Люблінська унія — міждержавна угода про об'єднання Польського королівства і Великого князівства Литовського в єдину державу — Річ Посполиту, підписана 
1 липня 1569 р.

Річ Посполита дослівно означає «спільна справа»

Статті угоди, розглянуті на спільному польсько-литовському сеймі у м. Любліні (нині на територрії Польщі), затверджені депутатами Польщі і Литви. Люблінська унія завершила започатковане Кревською унією 1385р. об'єднанню двох держав. Згідно з угодою на чолі об'єднаної держави ставав обраний король, упроваджувався один спільний сейм і сенат. Литва зберігала власне судочинство, адміністрацію, окреме військо, скарбницю та офіційну «руську» мову. Одночасно Волинське, Київське, Брацлавське та Підляське воєводства відійшла  від Великого князівства Литовського до складу Польщі.


четверг, 24 сентября 2015 г.

среда, 16 сентября 2015 г.

Хронологія. Літочислення.

Зокрема вміння використовувати історичні джерела, історику важливо добре орієнтуватися у часі. Досліджуючи минуле, вчені-історики раз по раз відповідають на запитання: коли сталася та чи інша подія. Визначати точний час певної події, тобто її дату, допомагає хронологія - наука, що вивчає способи обчислення часу.




четверг, 3 сентября 2015 г.

Що таке історія.


Шановні учні, з цього року ви починаєте вивчати новий предмет – історію , а саме -- історію України. Цей предмет познайомить вас з минулим нашої Батьківщини, з історичними постатями, розкриє цілий світ цікавих та визначних подій.



У 5 класі ви дізнаєтесь лише про окремі, найголовніші події з історії України, але в наступних класах будете вивчати систематичний курс з історії нашої Батьківщини від давніх часів до сьогодення.

Для того, щоб краще готуватися до уроків, ознайомтесь 
як це робити у статті  "Как готовиться к уроку истории."

А зараз до вашої уваги відео з основними поняттями до першого уроку  теми «Знайомство з icтopiєю».